Nesten 800 regnskapsførere samlet på et Thon konferansehotell. Noen tenker kanskje at dette ikke akkurat hørtes ut som årets mest festlige arrangement, men så feil kan man ta.
Næringsministeren åpnet konferansen, Cathrine Fossum ledet hele konferansen på en veldig profesjonell måte.
Vi fikk servert et program med tema som norsk økonomi, bærekraft, teknologi, AI, bli best på LinkedIn, hvordan tiltrekke seg de beste talentene og mental helse. Temaene ble servert av både professorer, foredragsholdere og komikere i skjønn forening.
Komikeren Mads Hadler – lurte oss trill rundt i rollen som HR sjef Sondre G. Krogsæther. For et foredrag. Det er lenge siden vi har ledd så godt og så lenge.
Harald Eia holdt et avslutningsforedrag – en følelsesmessig «berg – og – dalbane» som vi sent vil glemme.
Så var det banketten da. Fantastisk god mat og godt med vin. Trine Lise Olsen geleidet oss gjennom mat og utdeling av priser som bare hun kan. Snakk om å by på seg sjøl.
Så kom festen. Stort band (The feelgood Orchestra) og det rykket i dansefoten til regnskapsførere som hadde sittet rolig en hel dag. Se for deg et par hundre regnskapsførere som danser med armene løftet og gir alt i allsang «Livin’ on a Prayer». Uforglemmelig.
Vi hadde det så artig sammen og gleder oss til neste gang.
Tusen takk til Regnskap Norge for et meget godt gjennomført arrangement.
På bildet sitter Even, Steve, Ole Jonny og Bernt og følger oppmerksomt med.
Foto: Regnskap Norge